MHD ve Zlíně se vrací v pracovních dnech k plnému provozu

22.05.2021 17:18

ZLÍN - Konec neustále prodlužovaného „letního“ provozu MHD v pracovních dnech. Od pondělí 24. května se městská hromadná doprava ve Zlíně a Otrokovicích vrací ke standardním jízdním řádům.
S pokračujícím rozvolňováním vládních protiepidemických opatření a obnovováním školní docházky se lidé vracejí také do trolejbusů a autobusů MHD. „Naše vozidla se postupně zaplňují cestujícími, a tak přišel čas, abychom se vrátili v pracovních dnech k běžnému provozu bez tzv. letního omezení. Podle jízdních řádů pro běžné pracovní dny budeme jezdit od pondělí 24. května,“ sdělil ředitel Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice Josef Kocháň.
„Žáci se vracejí do škol, otevřely se obchody, obnovují se služby. Očekáváme, že se lidé budou vracet i do vozidel hromadné dopravy. Nabídneme jim již plnou přepravní kapacitu,“ doplnil vedoucí dopravního úseku Pavel Nosálek.„Vytváříme pro cestující ve vozidlech MHD bezpečné prostředí, nadále budeme pokračovat v každodenní dezinfekci madel a dotykových ploch uvnitř trolejbusů a autobusů a pokračuje také pravidelná ozonizace interiérů vozidel,“ poznamenal vedoucí dispečer Jan Tesař.
„Provoz MHD bude zajišťován v plné kapacitě podle jízdních řádů pro pracovní dny (první sloupec časových údajů zastávkových jízdních řádů). Cestujícím zůstává nadále povinnost zakrývat si v prostředcích veřejné dopravy dýchací cesty respirátorem,“ připomněl tiskový mluvčí DSZO Vojtěch Cekota.
Tzv. letní jízdní řády byly v pracovních dnech v provozu MHD ve Zlíně a Otrokovicích uplatňovány z důvodu koronavirové pandemie a utlumení pohybu občanů nepřetržitě již od vánočních svátků v závěru uplynulého roku. V předchozím roce 2020 jezdily trolejbusy a autobusy MHD DSZO podle letních jízdních řádů od poloviny března až do konce srpna. Jízdní řády pro soboty, neděle a svátky se neměnily. Letní jízdní řády představují snížení přepravní kapacity MHD proti běžným pracovním dnům asi o deset procent.

Text a foto: Vlastimil Langer

Zdroj: Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice