Mezinárodní týden turistiky na Valašsku spustil registraci

19.01.2022 07:23

VSETÍN – Turisté, a letos premiérově i cykloturisté, se mohou již nyní přihlašovat k účasti na 31. ročník Mezinárodního týdne turistiky na Valašsku (MTTV). Město Vsetín ve spolupráci s odbory oblasti KČT Zlínský kraj ho připravuje na 9. až 15. července.
„Pro letošní ročník Mezinárodního týdne turistiky na Valašsku jsme připravili několik novinek. Jednou z nich je možnost obdivovat krásy naší krajiny ze sedla kola. Ke každé z plánovaných turistických tras jsme totiž připravili i cyklotrasy, na své si tedy letos poprvé přijdou i milovníci cykloturistiky,“ přiblížil starosta Jiří Růžička.
„Připravili jsme také nové trasy, spojené s uměním a historií valašské krajiny a mohu prozradit, že na nich účastníky čekají nádherné výhledy. Do programu letošního týdne turistiky rovněž plánujeme zařadit slíbené trasy z loňského ročníku, které jsme nemohli realizovat z důvodu protiepidemických opatření,“ dodal starosta.
Program 31. ročníku MTTV odstartuje v sobotu 9. července od 8 do 22 hodin prezencí přímo u organizačního štábu, který bude sídlit již tradičně v prvním patře budovy městského úřadu na Svárově. „Slavnostně pak celou akci zahájíme tentýž den v 19.30 hodin ve velkém sále Domu kultury,“ informovala jedna z pořadatelek Lenka Kováčová s tím, že zájemci o účast se mohou přihlašovat již nyníprostřednictvím webových stránek www.mestovsetin.cznebo poštou na adresu MěÚ Vsetín, odbor školství a kultury, Svárov 1080, 755 01 Vsetín
„Účastnický poplatek na celou akci uhrazený do 30. května činí 200 korun, respektive 175 korun pro děti do 15 let a držitele karty Eurobeds a KST. Po uvedeném datu se výše poplatku zvyšuje na 300, respektive 275 korun. Jednodenní účastnická platba činí do 30. května 80/75 korun, po 30. květnu 100/90 korun,“ upřesnila Kováčová a dodala, že v ceně je zahrnut odznak MTTV, pamětní list, razítka IVV do záznamníků a na požádání i příležitostná razítka do Vandbuchů.
Účastníci se podívají například k obelisku 18. poledníku nad Vesníkem, ke Kameni slunovratů a Svantovítově skále mezi Růžďkou a Bystřičkou, na Ochmelov, do okolí Valašského Meziříčí, na Prženské paseky či na Slovensko do Strážovských vrchů, případně na Jantarové stezky do Teplic nad Bečvou.„V rámci každého dne budou vyznačeny dvě trasy – kratší o délce 10 – 15 kilometrů a delší o délce 20 – 30 kilometrů. Podrobný popis tras s mapkou získají účastníci u prezence,“ doplnila Kováčová.

Podrobněji o Mezinárodním týdnu turistiky na Valašsku na webových stránkách https://mttv.unas.cz nebo facebookovém profilu www.facebook.com/mttv.vsetin.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: MěÚ Vsetín