Mezinárodní týden turistiky na Valašsku je letos poprvé i pro cyklisty

09.07.2022 07:16

VSETÍN - Ve Vsetíně dnes začíná 31. ročník Mezinárodního týdne turistiky na Valašsku (MTTV), který potrvá až do 15. července.
„V letošním roce jsme si pro účastníky připravili několik novinek. Jednou z nich je možnost obdivovat krásy naší krajiny ze sedla kola. Ke každé z plánovaných turistických tras jsme totiž připravili cyklotrasy. Na své si tedy poprvé přijdou i milovníci cykloturistiky. Další novinkou je možnost načíst si trasy pro jednotlivé dny v elektronické podobě přímo do telefonu, přičemž ale k dispozici budou nadále i mapy v listinné podobě,“ uvedl starosta Jiří Růžička. 
„Připravili jsme také nové trasy spojené s uměním a historií valašské krajiny a mohu proz radit, že účastníky na nich čekají nádherné výhledy,“ doplnil předseda KČT Zlínský kraj Jiří Homolka.
Program 31. ročníku MTTV odstartuje dnes od 8 do 22 hodin prezencí u organizačního štábu v 1. patře budovy městského úřadu na Svárově. „Slavnostně pak celou akci zahájíme v 19.30 hodin ve velkém sále Domu kultury,“ informoval místostarosta pro cestovní ruch Pavel Bartoň s tím, že zájemci o účast se stále ještě mohou přihlašovat prostřednictvím webových stránek www.mestovsetin.cz, poštou na adresu MěÚ Vsetín, OŠaK, Svárov 1080, 755 01 Vsetín, případně i přímo na místě během konání akce.
Turisté v rámci 31. ročníku MTTV zavítají například k obelisku 18. poledníku nad Vesníkem, na Svantovítovu skálu či Ochmelov, do slovenských Strážovských vrchů, k památníkům TGM a Franze Josefa u Valašského Meziříčí či na Prženské paseky. „V rámci každého dne budou vyznačeny dvě trasy – kratší o délce 10 – 15 kilometrů a delší o délce 20 – 30 kilometrů,“ přiblížil Bartoň, který upozornil, že (cyklo)turisté se musí přihlásit k účasti na jednotlivých vycházkách, resp. vyjížďkách nejpozději den předem v sídle organizačního štábu. 
O závěrečnou tečku za MTTV se ve čtvrtek 14. července od 18 hodin postará slavnostní setkání v malém sále Domu kultury. O den později bude následovat odjezd účastníků do jejich domovů.
Podrobnější informace k MTTV získáte na webových stránkách https://mttv.unas.cz nebo na webu města www.mestovsetin.cz, a to v sekci Volný čas, kapitola Sport a turistika.     
Vlastimil Langer
Zdroj: Městský úřad Vsetín
Ilustrační foto: Michal Horský