Městská knihovna v Hulíně se vrátila k číslům před covidovou pandemií

19.03.2023 08:43

HULÍN - Městská knihovna v Hulíně má za sebou úspěšný rok 2022. „Ve statistikách se jí podařilo vrátit k číslům z doby před pandemií onemocnění covid-19. Půjčila celkem 19 463 knih a 175 periodik, pokračoval také nárůst výpůjček e-knih,“ informoval Zdněk Dvořák z Útvaru tajemníka městského úřadu.
V loňském roce přibyli i noví čtenáři, konkrétně jich bylo 767, z nichž 350 byly děti do 15 let. „Oproti covidovým rokům je to o 54 uživatelů více a velmi nás potěšil zvýšený zájem v dětském oddělení, kde evidujeme o 61 čtenářů více než v roce 2021,“ prohlásila Erika Koukalová, vedoucí Městské knihovny v Hulíně. 
„Pandemie onemocnění covid-19 zkomplikovala zásadním způsobem řadu oblastí a činnost knihoven mezi ně bezesporu patří. Jsem proto opravdu rád, že se naší knihovně podařilo ve velmi krátkém čase naplno obnovit svou činnost. Skutečnost, že v loňském roce přibyly stovky nových čtenářů, považuji za velký úspěch knihovny a jejím zaměstnancům za jejich práci a nasazení děkuji,“ vzkázal Jaromír Žůrek, starosta města Hulína.
Velmi aktivní je hulínská knihovna i letošním roce. Na Březen, který je tradičně měsícem knih a čtenářů, připravila hned několik akcí. „Bohatý program máme pro školy i veřejnost. Nechybí ani oblíbené benefity, tedy zápisné zdarma pro nové čtenáře, prominutí upomínek za pozdní vrácení nebo vyhlášení nejlepších čtenářů,“ vyjmenovala Erika Koukalová. Dodala, že veškeré aktuality lze nalézt na webu knihovny https://www.knihovnahulin.cz/.  

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Městský úřad Hulín