Město Zlín obnovilo gratulace v domovech seniorů

26.09.2021 10:06

ZLÍN – Po pauze, kterou si vynutila epidemiologická situace, si klienti Domova pro seniory Lukov, opět užili společnou narozeninovou oslavu. „U této příležitosti za jubilanty, kteří jsou bývalými občany města Zlína, vyjeli gratulanti z radnice. S kyticí květin a dárkem na přání - poukázkou do lékárny – všem srdečně poblahopřáli. Mezi seniorky a seniory zavítal i náměstek primátora města Zlína Aleš Dufek,“ informoval tiskový mluvčí zlínského magistrátu Tomáš Melzer.
„Příležitost setkat se po dlouhé a těžké době s našimi bývalými občany, jsem si nenechal ujít. Navíc, starší lidé velmi ocení, že na ně ‚jejich‘ město nezapomnělo, přestože už se ze zdravotních důvodů museli přestěhovat do pečovatelských zařízení mimo Zlín. Je to pro ně velice důležité,“ uvedl Aleš Dufek.
Tentokrát se zpětně slavily kulaté a polokulaté narozeniny klientů domova za první půlrok roku 2021. Kromě desítky lukovských se v jídelně shromáždilo 17 bývalých občanů Zlína ve věku od 75 do 95 pěti let.
Společné narozeninové oslavy pořádá pro své klienty také Domov pro seniory Burešov. Tady se narozeninová oslava konala na konci června. Všichni zlínští oslavenci obdrželi od města Zlína kromě kytičky i balíček vybraných doplňků stravy a kosmetických přípravků z lékárny. V Domově seniorů Burešov slavilo významné životní jubileum v prvním půlroce 28 zlínských občanů.
„Jsem rád, že se tato tradice společných oslav opět obnovila. Za to patří dík všem pracovníkům domovů, kteří oslavy organizačně zajišťují,“ dodal Aleš Dufek.
Do zlínských domácností dochází za jubilanty u příležitosti dožití 75, 80, 85, 90 a více let 52 dobrovolných spolupracovníků města. S gratulací a dárkem navštěvují kromě domácností i zlínské občany umístěné v pečovatelských domech Naděje, Hvězda a Alzheimer centrum Zlín a také mimo Zlín v Otrokovicích, Luhačovicích a Nedašově.
Agendu občanských záležitostí spravuje za Magistrát města Zlína oddělení organizační Odboru kanceláře primátora.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Magistrát města Zlína