Město Zlín nabídne absolventům vysokých škol výhodné pronájmy malých bytů

10.06.2024 07:59

ZLÍN - Statutární město Zlín dokončilo rekonstrukci bytového domu v ulici K Majáku, jehož nájemníky budou pouze absolventi vysokých škol. „Budoucí nájemníci mohou v domě na adrese K Majáku 5005 bydlet po dobu maximálně tří let, přičemž první dva roky získají zvýhodněné měsíční nájemné ve výši 99,90 Kč za metr čtvereční. Kdo projeví zájem o prodloužení i na třetí rok, tak v něm již uhradí nájemné jako u zrekonstruovaných dostupných bytů,“ uvedl Tomáš Melzer, tiskový mluvčí magistrátu.

Cílem nového projektu zlínské radnice, který je součástí širší strategie města na podporu mladých lidí, je zvýšit počet vysokoškolsky vzdělaných odborníků ve městě. K cílům patří rovněž posílení atraktivity Zlína jako města, kde stojí za to žít a pracovat.

„Zvýhodněné startovací bydlení pro mladé nám tady výrazně chybí. V budoucích letech proto plánujeme realizovat obdobné bytové možnosti ještě ve větším měřítku, a pro širší cílovou skupinu mladé generace,“ sdělil radní pro oblast bydlení Jiří Robenek.

Bytový dům K Majáku prošel komplexními úpravami od střechy, přes úpravu interiéru, až po obnovení fasády. Byty kategorie 1+1 s výměrou do 40 metrů čtverečních jsou koncipované maximálně pro dvě osoby. Každá jednotka má k dispozici sklep, u objektu je možné parkování. Poblíž je zastávka MHD, chystá se pořízení stanice pro sdílená kola.

Základním kritériem pro podání přihlášky na byt pro absolventy je dokončení vysokoškolského studia v letošním roce. Zájemci o zvýhodněné startovací bydlení naleznou veškeré podrobnosti a podmínky pro přihlášení do pořadníku na adrese www.zlin.eu/byty-pro-absolventy.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Magistrát města Zlína