Město Valašské Meziříčí podpořilo lyžaře z Hrachovce

30.03.2022 14:07

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Oblíbený lyžařský vlek ve Veselé se od další sezony dočká nového turniketu, jehož nákup finančně podpořilo město Valašské Meziříčí

Lyžařský oddíl Hrachovec spolu s TJ Veselá provozují lyžařský vlek, který leží prakticky na hranici katastru města. Právě valašskomeziříčské rodiny s dětmi jej také hojně využívají. „Snahou všech členů našeho oddílu je udržovat a rozvíjet areál tak, aby bylo lyžování pro děti co nejlevnější a mohly jej využívat i sociálně slabší rodiny. Letos nám však úplně dosloužily turnikety a jejich oprava není možná. Proto jsme se obrátili na město s žádostí o individuální investiční dotaci necelých 320 tisíc korun na pořízení nového turniketu pro lyžařský vlek ve Veselé,“ popsal problematiku Tomáš Vlček, předseda Lyžařského oddílu Hrachovec.

Žádostí lyžařů se tak zabývali valašskomeziříčští zastupitelé, kteří se po obsáhlé diskuzi nakonec rozhodli další fungování areálu podpořit. „Vlek využívají ve velké míře rodiny s dětmi z našeho města a mnoho malých sportovců zde stálo na lyžích vůbec poprvé. Proto také činnost Lyžařského oddílu Hrachovec a provoz areálu ve Veselé opakovaně podporujeme. Věřím, že nový turniket lyžařům pomůže a vlek bude dál fungovat ke spojenosti nás všech,“ reagoval místostarosta Josef Vrátník.

Vlastimil Langer

Zdroj: MěÚ Valašské Meziříčí

Ilustrační foto: Archiv SNZ