Město Rožnov pod Radhoštěm získalo 3. místo v celorepublikové soutěži Obec přátelská rodině

20.08.2022 08:07

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Město Rožnov pod Radhoštěm získalo třetí místo ve své kategorii v soutěži Ministerstva práce a sociálních věcí v rámci soutěže Obec přátelská rodině. Odměnu ve výši 250 tisíc Kč investuje radnice do aktivit podporující rodiny a akcí pro děti.
„Město Rožnov pod Radhoštěm obsadilo v kategorii obcí s počtem obyvatel od 12 do 25 tisíc skvělé třetí místo. Získaná dotace ve výši 250 tisíc korun není na investiční, ale na tzv. měkké aktivity, např. projekty nebo probíhající akce,“ vysvětlila Petra Graclíková, rožnovská tisková mluvčí.
„V soutěžích Obec přátelská rodině a seniorům jsme každoročně úspěšní a za to patří poděkování projektovému oddělení, který se do těchto dotačních soutěží každý rok zapojuje a projekty připravuje. I letos se nám zadařilo a třetí příčka je krásné umístění. Finanční odměnu využijeme na projekty na podporu rodin ve městě,“ uvedl starosta města Jiří Pavlica.
„Máme naplánovanou podporu Závodu všestrannosti mládeže ve spolupráci s Městskou policií a také budeme na podzim znovu organizovat týdenní akci Pěšky do školy. Podpoříme také Setkání pěstounských rodin, Dětské běhy nebo Komunitní centrum Puntík. Chceme se zaměřit také na mezigenerační vazby, a proto máme naplánované společné výlety dětí a seniorů,“ popsala aktivity koordinátorka projektu Iveta Masařová z Odboru strategického plánování a projektů MěÚ Rožnov.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: MěÚ Rožnov pod Radhoštěm