Město Rožnov opravilo výtluky po zimě na dopravně nejzatíženějších komunikacích

10.03.2022 07:53

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Díky nejnovějším metodám v odstraňování výtluků po zimě již město Rožnov pod Radhoštěm zahájilo opravy na nejfrekventovanějších komunikacích. „Český vynález dokáže opravit defekt v cestě již za 30 minut a ihned poté mohou po opravené komunikaci projíždět vozidla. Nespornou výhodou je možnost opravovat výtluky i v nepříznivých klimatických podmínkách a teplotách i pod bodem mrazu,“ uvedla tisková mluvčí rožnovské radnice Petra Graclíková.   
Obalovny asfaltu doposud nezahájily sezonu, a i přes občasné vyšší venkovní teploty není tedy možné prozatím opravovat výtluky klasickou formou. Město však nezahálí a využilo novou metodu odstraňování výtluků i v těchto mrazivých dnech. Defekty v komunikacích byly opraveny na dopravně nejzatíženějších komunikacích, na ulici 1. máje včetně průtahu přes průmyslový areál Tesly a ulici Jiřího Wolkera.
„Nová technologie využívá odpad, který vzniká při frézování asfaltových vozovek. V zásobníku stroje se živičný recyklát zahřeje na 150 až 160 stupňů Celsia a po příjezdu na místo se ze stroje spustí zahřívací čelo, které rovněž nahřeje výtluk i jeho nejbližší okolí na 150 až 160 stupňů. Recyklát ze zásobníku se pak do výtluku nasype a promísí s původním materiálem a následně zhutní vibračním válcem. Tento proces je hotový cca asi za 20 – 30 minut a poté zde mohou opět projíždět vozidla,“ popsal proces Drahomír Janíček z odboru správy majetku MěÚ Rožnov pod Radhoštěm.
V další etapě oprav bude město pokračovat v odstraňování výtluků na dopravně méně využívaných komunikacích klasickými opravnými metodami. Zde je však nutné vyčkat na vhodné venkovní klimatické podmínky.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: MěÚ Rožnov pod Radhoštěm