Kroměříž půjčila České poště prostory v objektu na náměstí Míru

18.05.2022 07:11

KROMĚŘÍŽ - Kroměřížská radnice vyhověla žádosti České pošty a půjčila jí nebytové prostory v budově číslo popisné 520/1 na náměstí Míru, kde dříve sídlila restaurace Slavia. „Pošta v objektu vybuduje moderní pobočku, která bude odpovídat nejnovějšímu designu provozoven České pošty v České republice. Zajištění základních služeb včetně pošty je prioritou vedení radnice, proto dohodu s Českou poštou podporuji,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.
Česká pošta investuje do úpravy prostor v prvním nadzemním podlaží budovy téměř pět milionů korun. „Investice města jako půjčitele činila asi 3,5 milionu korun. Vzhledem k tomu, že Česká pošta investuje do nebytových prostor, které jsou ve vlastnictví města Kroměříže, město jí tyto prostory vypůjčí do 15. května 2030 bezplatně,“ řekla vedoucí právního odboru radnice Ladislava Žiaková. Dodala, že smlouva může být následně prodloužena o další dva roky.
„Pošta již prostory převzala. Novou pobočku na náměstí Míru plánuje podle Žiakové otevřít v podzimních měsících. Česká pošta v Kroměříži loni uzavřela pobočku na Velkém náměstí. Měla by ji nahradit právě nová pobočka na náměstí Míru, kde by kromě haly s přepážkami měl být také sklad balíků i tiskopisů, jednací místo a také zázemí pro personál pobočky?“ sdělil Jan Vondrášek, tiskový mluvčí kroměřížské radnice.
Město pro zmíněné prostory nemá jiné využití, na opakovanou nabídku na pronájem totiž dříve nikdo nereagoval.
Vlastimil Langer
Zdroj: Městský úřad Kroměříž