Město poradí občanům, kde najít pomoc v souvislosti se zvyšujícími se náklady na živobytí

26.10.2022 10:05

KROMĚŘÍŽ - Kroměřížská radnice zřídila informační linku, na které pracovníci odboru sociálních věcí a zdravotnictví občanům poskytnou sociální poradenství zaměřené na zvyšující se náklady spojené s životními potřebami.
 „Na lince 607 001 723 se lidé dozví, co je potřeba k získání příspěvku či doplatku na bydlení, kde vyřídí dávku mimořádné okamžité pomoci, případně příspěvek na živobytí,“ uvedl Pavel Motyčka, místostarosta města pro oblast sociální a zdravotní.
Telefonní linka 607 001 723 je v provozu v pondělí a ve středu od 8 do 17 hodin, v úterý, ve čtvrtek a v pátek pak vždy od 8 do 13 hodin. „Rád bych každého člověka, který se ocitl z důvodu zvyšujících se nákladů na bydlení v nepříznivé situaci, vyzval, aby se nebál na pracovníky městského úřadu s žádostí o sociální poradenství obrátit. Žádný dotaz není hloupý ani zbytečný,“ dodal Motyčka.
„Kromě zřízení informační linky zprostředkovává město také pravidelnou právní pomoc a konzultace v oblasti energií. Zájemci mohou přijít každou druhou středu v měsíci v době od 11 do 15 hodin na Husovo náměstí do budovy B, kde jim budou bezplatně k dispozici profesionálové ze Sdružení obrany spotřebitelů Moravy a Slezska,“ řekl Jan Vondrášek, kroměřížský tiskový mluvčí.

Další důležité informace naleznou občané na následujících webových stránkách:

- Kompletní informace Deštník proti drahotě: https://www.destnikprotidrahote.cz/,

- Orientační kalkulačka nároku na příspěvek na bydlení: https://www.mpsv.cz/web/prispevek/orientacni-vypocet-prispevku-na-bydleni,

- Maximální výše nákladů na bydlení, které je možno zohlednit v rámci příspěvku na bydlení = normativní náklady: https://www.uradprace.cz/web/cz/prispevek-na-bydleni1,

- Odborné sociální poradenství včetně dluhového: https://www.kromeriz.charita.cz/sluzby/socialni-poradna/,

- Základní sociální poradenství: https://www.sskm.cz/.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Městský úřad Kroměříž