Město Kroměříž zabezpečilo objekt bývalé kotelny na Zacharu

24.10.2022 16:10

KROMĚŘÍŽ - Kroměřížská radnice v těchto dnech zabezpečila objekt bývalé kotelny ve Francouzské ulici. „Zastupitelé rozhodli o koupi budovy, která ale zatím není formálně dotažena. Nechtěli jsme riskovat, že se do objektu opět někdo dostane a stane se neštěstí, proto pracovníci městské společnosti Kroměřížské technické služby po dohodě se stávajícím vlastníkem vstupní vrata do areálu zajistili,“ uvedl místostarosta Karel Holík.
V objektu bývalé kotelny přespávali bezdomovci, chodili do něj i drogově závislí. Při požáru před více než třemi lety v něm dokonce zemřeli dva lidé. „Jedná se o problematické místo, které na Zacharu nechceme,“ dodal Holík.
Zastupitelé v září souhlasili s koupí bývalé kotelny za 3,5 milionu korun. Podle Holíka město plánuje demolici budovy a využití pozemku jako parkoviště nebo odpočinkové lokality se zelení. „Rozhodne o tom nové vedení města,“ doplnil místostarosta.
„Město by na záměr mohlo získat dotaci od státu, konkrétně z programu na revitalizaci brownfieldů, tedy území se starou stavební zátěží, například s chátrajícími bývalými průmyslovými objekty či právě kotelnami. Podle vedoucího odboru investic Libora Pecháčka by Kroměříž tato mohla získat až polovinu způsobilých výdajů. Odhadované náklady na koupi a demolici budovy a na úpravu veřejného prostranství se pohybují kolem sedmi milionů korun,“ přiblížil Jan Vondrášek, kroměřížský tiskový mluvčí.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Městský úřad Kroměříž