Město Kroměříž rozdělilo sociálním službám o půl milionu korun více než loni

22.02.2022 15:43

KROMĚŘÍŽ – Kroměřížská radnice podpoří sociální služby částkou 7,9 milionu korun. Oproti minulému roku je to o půl milionu korun více. „Zastupitelé rozdělili 3,809 milionu korun na dotacích, dalších 4,091 milionu korun dostane podle stejného mechanismu výpočtu příspěvková organizace Sociální služby města Kroměříže,“ informoval Jan Vondrášek, tiskový mluvčí kroměřížské radnice.
„Těší mě, že se daří částku pro sociální služby každoročně navyšovat. Chceme tak ocenit jejich náročnou práci. Oproti roku 2018 sociální služby v letošním roce obdrží o 2,5 milionu korun více. Při stanovení finanční podpory žádnou organizaci nezvýhodňujeme,“ upozornil místostarosta Vít Peštuka.
Charita Kroměříž obdrží 1,428 milionu korun, Pečovatelská služba Kroměříž 591 tisíc korun, Česká katolická charita, Domov sv. Kříže Kroměříž, 367 tisíc korun, Centrum služeb a podpory Zlín 264 tisíc korun, Společnost podané ruce 240 tisíc korun, Rodinné centrum Kroměříž 225 tisíc korun, Astras 131 tisíc korun, Poradenské centrum pro sluchově postižené Kroměříž 95 tisíc korun, Sociální služby Uherské Hradiště 93 tisíc korun, VČELKA, sociální služby, 81 tisíc korun, Středisko rané péče EDUCO Zlín 74 tisíc korun, Centrum poradenství pro rodinné a partnerské vztahy 55 tisíc korun, Dětské centrum Zlín 47 tisíc korun, ARGO, Společnost dobré vůle Zlín, 33 tisíc korun, Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR 27 tisíc korun, Charita Otrokovice 26 tisíc korun, Společnost pro ranou péči, pobočka pro zrak Olomouc, 10 tisíc korun, Domov pro seniory Loučka osm tisíc korun, společnost Za sklem sedm tisíc korun, Linka bezpečí pět tisíc korun a Centrum pro zdravotně postižené Zlínského kraje dva tisíce korun.
Loni město na krajských úřadech registrovaným sociálním službám rozdělilo na dotacích 3,732 milionu korun, dalších 3,668 milionu korun dostaly formou příspěvku Sociální služby města Kroměříže. „Registrované sociální služby jsou pro nás zárukou kvalitních služeb, a tedy i spokojených klientů – občanů města,“ doplnil Peštuka.
Podle vedoucího odboru sociálních věcí a zdravotnictví Radovana Klabala není při výpočtu finanční podpory rozhodující sídlo poskytovatele ani jeho právní forma, ale pouze počet klientů s trvalým pobytem v Kroměříži a čas, který jim sociální služba věnuje. Radnice tak podporuje pouze organizace, které poskytují své služby klientům z Kroměříže. Současně poskytovatele sociálních služeb motivuje k podávání žádostí o dotace i na jiná města a obce, odkud mají klienty. Někteří poskytovatelé totiž až do zavedení současného dotačního programu dostávali od města vysoké dotace i tehdy, když klienti z Kroměříže tvořili v celkovém počtu jejich klientů menšinu.
Vlastimil Langer
Zdroj: MěÚ Kroměříž
Ilustrační foto: Archiv SNZ