Město Kroměříž přispěje nemocnici částkou 500 tisíc korun na provoz očkovacího centra

21.04.2021 08:15

KROMĚŘÍŽ - Město Kroměříž podpoří Kroměřížskou nemocnici částkou 500 tisíc korun, která bude použita na částečné pokrytí nákladů na provoz velkokapacitního očkovacího místa. Nemocnice ho provozuje v areálu Výstaviště Kroměříž.
„Město nemocnici podporuje dlouhodobě. Jsem rád, že zastupitelstvo schválilo i dotaci na provoz očkovacího centra, jehož řádné fungování je pro co nejrychlejší návrat k normálnímu životu zcela nezbytné,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.
Podle Lenky Mergenthalové, předsedkyně představenstva Kroměřížské nemocnice, slouží očkovací místo zejména obyvatelům ze spádové oblasti nemocnice a znamená zásadní posun ve zvýšení kapacity pro očkování proti nemoci covid-19.
„Velmi si vážím dlouhodobé spolupráce a opakované finanční pomoci, kterou město Kroměříž nemocnici poskytlo v předcházejících letech. Vše vždy sloužilo ve prospěch pacientů nemocnice,“ uvedla v dopise zaslaném starostovi Mergenthalová.
„Město už v letošním rozpočtu stejně jako loni uvolnilo pro nemocnici 100 tisíc korun. Loni v listopadu navíc podpořilo Kroměřížskou nemocnici částkou 300 tisíc korun na pokrytí nákladů na přístroje, které musela pořídit nad plán kvůli epidemii koronaviru,“ připomněl Jan Vondrášek, tiskový mluvčí kroměřížské radnice.
Loni také starosta Němec pomohl nemocnici zprostředkovat zajištění nové lokality pro odběrové místo na testování obyvatel kvůli možnému nakažení onemocněním covid-19, které pak nemocnice zřídila právě na výstavišti.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: MěÚ Kroměříž