Město Kroměříž doplnilo odpočinkový a rekreační areál Šlajza o workoutové prvky

28.10.2022 09:51

KROMĚŘÍŽ - Kroměřížská radnice zprovoznila v odpočinkovém a rekreačním areálu Šlajza novou workoutovou sestavu. „Lidé tak mají další možnost, jak na Šlajze trávit aktivně svůj volný čas a udělat něco pro své zdraví. Věřím, že workoutové prvky budou podobně jako ostatní atrakce areálu hojně využívané,“ uvedl místostarosta Karel Holík.
Sestava přišla zhruba na 240 tisíc korun. „Princip spočívá v cvičení s váhou vlastního těla a přispívá ke zlepšení fyzické kondice, rozvoji síly a vytrvalosti. Nejde však jen o posilování, ale i o pokoru, morálku a zdravý životní styl. Základem jsou různé typy cviků na bradlech, hrazdách, žebřinách a jiných konstrukcích,“ dodala Michaela Jiříková z radničního odboru regionálního rozvoje.
Město začalo areál na Šlajze zvelebovat koncem roku 2020, kdy zde vznikl odpočinkový a běžecký okruh s informačními tabulemi, lavičkami, přístřešky, ohništěm a také s hrami na interaktivních tabulích ze dřeva, jako jsou pexeso a piškvorky. Loni zde přibyly pevné kontroly pro orientační běh, stojany na odpadky a sáčky. „Místo se postupně stalo oblíbeným cílem občanů pro procházky i odpočinek, což se projevilo například při omezeních spojených s koronavirem, kdy lidé mohli sportovat pouze v přírodě,“ uzavřel místostarosta Holík.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Městský úřad Kroměříž