Město Kroměříž chystá výměnu kamer na Slovanském náměstí a v Nádražní ulici

29.04.2022 14:02

KROMĚŘÍŽ - Kroměřížská radnice plánuje další modernizaci městského kamerového systému. „Rádi bychom v tomto roce vyměnili stávající analogové kamery za nové digitální na Slovanském náměstí a v Nádražní ulici,“ uvedl starosta Jaroslav Němec. Náklady na výměnu kamer činí 640 tisíc korun, 350 tisíc by mohla pokrýt dotace od ministerstva vnitra.

 „Nádražní ulice je frekventovaná, doprava v lokalitě je hustá, jsou tam zastávky MHD a pohybuje se zde hodně lidí. Podobně je tomu na Slovanském náměstí, kde kamera zabírá i křižovatku s Kollárovou ulicí a knihovnu,“ popsal ředitel městské policie Libor Kubiš. Moderní technologie díky vysokému rozlišení umožňuje strážníkům efektivnější dohled nad kamerou sledovaném území, a to včetně zachycení pachatelů či motorových vozidel v pohybu.

„Pokud městská policie dotaci získá, nové kamery na Slovanském náměstí a v Nádražní ulici by měly být instalovány na podzim letošního roku. Město provozuje kamerový systém od roku 2001 a postupně ho modernizuje. Nyní ho tvoří 22 pevných kamerových bodů, z toho je už 18 digitálních. Naposledy loni městská policie instalovala nové digitální kamery na Hanáckém náměstí a v Albertově ulici,“ doplnil Jan Vondrášek, tiskový mluvčí kroměřížského úřadu.

Vlastimil Langer

Zdroj: Městský úřad Kroměříž

Foto. Archiv SNZ