Město finančně podpoří Dobrovolnické centrum ADRA

22.10.2021 08:39

OTROKOVICE - Téměř dvacítka dobrovolníků z ADRY pravidelně pomáhá v Otrokovicích. „V letošním roce působili v otrokovickém SENIORu, Naději a Unii Kompas. Otrokovičtí radní rozhodli, že tuto organizaci podpoří částkou 15 tisíc korun, které pomůžou pokrýt náklady na fungování,“ informovala tisková mluvčí otrokovické radnice Lenka Vaculová.

Náplň dobrovolnické činnosti je různorodá, záleží na tom, jaké cílové skupině se dobrovolník věnuje. „Dobrovolníci pomáhající seniorům v SENIORu Otrokovice s nimi tráví volný čas. Povídají si, hrají hry, zpívají nebo je doprovází na procházkách. V NADĚJI Otrokovice jde o práci se zdravotně postiženými. Dobrovolník může pomoci například v rámci chráněného bydlení, při skupinových aktivitách nebo se věnovat konkrétnímu klientovi. Unie Kompas provozuje na Trávníkách klub Šlikr. Dobrovolníci zde pomáhají zejména s doučováním dětí nebo při aktivitách, které se v klubu odehrávají,“ přiblížila vedoucí odboru sociálního Květoslava Horáková.
Dobrovolnictví není přínosem jen pro klienty, ale také pro dobrovolníky samotné, kteří získají nové zkušenosti a přátele a především příjemně a užitečně stráví svůj volný čas.

„O poskytnutí dotace jsme rozhodli na základě dobrých zkušeností s činností  Dobrovolnického centra Adra. Jejich služby jsou na území města poskytovány již řadu let a pomáhají lidem zvládnout a zpříjemnit situace vyplývající z jejich každodenního života,“ řekla starostka města Otrokovice Hana Večerková. 
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: MěÚ Otrokovice