Město chystá opravu vozovky na Palackého náměstí

07.11.2022 10:19

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Součástí plošných oprav komunikací v letošním roce je také jedna ze „vstupních bran“ do centra města, a to průjezdný úsek komunikace na Palackého náměstí. Jedná se o vozovku s podélnými parkovacími místy mezi ulicemi Všehrdova a Havlíčkova. Město úsek opraví za 1,8 milionu korun.
„Asfaltobetonová vozovka má již řadu povrchových defektů, proto bude odfrézována do hloubky asi pěti centimetrů. Poté proběhne sanace trhlin a oprava případných dalších lokálních defektů v podloží vozovky. U podélných parkovacích stání, kde je zjevná nedostatečná únosnost konstrukce, dojde ke kompletní výměně konstrukčních vrstev s následným zadlážděním kamennou kostkou v celé šířce parkovacích míst (cca 240 m2). Vozovku pokryje nová obrusná vrstva asfaltobetonu (asi 580 m2), na které poté bude obnoveno původní vodorovné dopravní značení,“ uvedl Jan Pášma, tiskový mluvčí hradišťské radnice.   
S úpravou průjezdního úseku na Palackého náměstí plánuje město začít v listopadu. Práce se neobejdou bez dopravního omezení. V průběhu prací dojde na Palackého náměstí z důvodu opravy podélných stání ke snížení kapacity pro parkování. Nutná bude i krátkodobá uzavírka vozovky při pokládce asfaltobetonového krytu. 
„S ohledem na zimní období také nelze vyloučit přerušení prací a jejich dokončení v jarních měsících příštího roku, aby se v centru města eliminovalo zbytečné prodlužování nezbytných dopravních omezení z důvodu nepříznivých klimatických podmínek,“ popsal starosta města Stanislav Blaha.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: MěÚ Uherské Hradiště