Měsíc po propuštění z věznice vyhrožoval recidivista úřednicím smrtí

14.08.2021 07:55

ZLÍNSKO – Za mřížemi vazební věznice skončil třicetiletý recidivista ze Zlína kvůli vyhrožování na úřadě, kde se dožadoval peněz a vyhrožoval zaměstnancům, že je zabije.

Muž si přišel pro peníze na jeden z úřadů ve středu 4. srpna. Zaměstnankyně ho odkázaly na další den, kdy mu měla jedna z nich peníze osobně přinést, což ho rozčílilo a rozbil na chodbě schránku pro příjem žádostí.

„Následující den ráno stál ovšem znovu před úřadem, tentokrát i s kamarádem, a opět se dožadoval peněz. Vyhrožoval přitom všem přítomným a vyjadřoval se na jejich adresu vulgárními výrazy. Tentokrát už pracovnice přivolaly strážníky, kteří oba muže z budovy vyvedli,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Devětkrát soudně trestaný muž, kterého z posledního výkonu trestu propustili první prázdninový den, skončil ve čtvrtek 12 srpna po rozhodnutí soudce okresního soudu ve vazbě. V případě odsouzení mu hrozí další trest odnětí svobody, tentokrát až na tři roky.

„Kriminalisté se případem začali zabývat ihned po oznámení. Po zjištění veškerých okolností a výslechu všech zainteresovaných osob, recidivistu zadrželi a dopravili ho do policejní cely. Odtud už ve čtvrtek putoval rovnou k soudu, kde soudce po návrhu kriminalistů rozhodl o umístění muže do vazby, kam ho převezli policisté z pohotovostního a eskortního oddělení ve čtvrtek odpoledne,“ sdělila mluvčí.

Podle Moniky Kozumplíkové je recidivista navíc podezřelý ze spáchání násilné trestné činnosti ve věznici, kde pobýval až do července letošního roku. K jeho odsouzení prozatím nedošlo.
Vlastimil Langer

Zdroj: Policie Zlínského kraje
Foto: Archiv SNZ