Medailisté z Olympiády dětí a mládeže převzali v sídle kraje ocenění

09.03.2023 07:27

ZLÍNSKÝ KRAJ – Celkem 13 medailí, z toho tři zlaté, pět stříbrných a pět bronzových, přivezli ze zimní Olympiády dětí a mládeže konané letos v lednu v Královéhradeckém kraji mladí reprezentanti Zlínského kraje. Medailisty v úterý 7. března na krajském úřadě přijali hejtman Zlínského kraje Radim Holiš a radní pro oblast mládeže a sportu Jiří Jaroš. Poděkovali jim za reprezentaci kraje, poblahopřáli k dosaženým výsledkům a předali pamětní medaile a dárky.
„Děkuji za skvělou reprezentaci našeho kraje, a to nejen vám, medailistům, ale i všem ostatním za to, že bojovali a dali do toho všechno. Velký dík patří také trenérům a samozřejmě i rodičům, kteří vás podporují. Přeji vám, abyste u sportu zůstali, aby se vám v něm dařilo a hlavně, aby vám dělal radost,“ řekl mladým olympionikům hejtman Radim Holiš.
„Jsem moc rád, že jsem se mohl olympiády účastnit jako divák a fandit vám přímo na místě. Díky moderním technologiím jsem v některých momentech sledoval až tři sporty současně. Byl pro mě velký zážitek vidět vaše skvělé výkony a jsem na vás hrdý,“ doplnil radní Jiří Jaroš.
Jubilejní dvacátý ročník Olympiády dětí a mládeže se uskutečnil v Královéhradeckém kraji od 22. do 26. ledna. Zlínský kraj na něm reprezentovala 106členná výprava, složená ze 76 sportovců, 28 trenérů a 2 vedoucích výpravy. Vlajkonošem Zlínského kraje byl skikrosař Jiří Čech.Účast krajské výpravy na olympiádě Zlínský kraj podpořil částkou 1,6 milionu korun.
Na programu olympiády byly následující soutěže: alpské lyžování, běžecké lyžování, běžecké lyžování zrakově postižených, biatlon, krasobruslení, lední hokej, lyžařský orientační běh, skicross, snowboarding a šachy. Zlínský kraj měl zástupce v celkem deseti disciplínách. Nejcennější kov v jeho barvách vybojovali Tereza Riedlová a Natálie Švecová v biatlonu a Jan Pešl ve slalomu.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Zlínský kraj