Mateřská škola na Ohradě má nové nádvoří

01.12.2021 07:07

VSETÍN - Po loňské celkové rekonstrukci budovy mateřské školy na Ohradě, která si vyžádala přibližně 12 milionů korun včetně DPH, se letos dostalo na její bezprostřední okolí. Do výstavby a rekonstrukce zpevněných ploch na nádvoří a dalších prací investovala radnice přes milion korun bez DPH.

„V roce 2020 se budova MŠ Ohrada dočkala zateplení střechy i pláště, nové fasády či výměny oken a dveří v celkové hodnotě dosahující 12 milionů korun,“ přiblížil nedávnou minulost starosta Jiří Růžička.
Samotný objekt tedy byl jako nový, což se však nedalo říci o nádvoří a chodnících v areálu. Město, které je zřizovatelem tohoto školského zařízení, tak na letošní rok připravilo projekt úpravy zpevněných ploch na nádvoří mateřské školy, jehož součástí byla rekonstrukce některých stávajících vydlážděných ploch, výstavba nových či vybudování příjezdové komunikace místo chodníku od sousedního domova pro seniory. Stavební práce byly ukončeny před několika dny.
„Celkem bylo na několika místech areálu vybudováno či zrekonstruováno 300 metrů čtverečných zpevněných ploch s různou nosností určených pro chůzi či občasný příjezd automobilů zásobování. Plocha nádvoří bude zároveň sloužit pro venkovní aktivity a hry dětí,“ uvedl místostarosta pro školství Tomáš Pifka.
Zvolena byla přitom šedá barva dlažby, která navazuje na barevné řešení venkovní terasy. Součástí akce byla i dodávka nové brány do areálu MŠ, výměna části oplocení, vybudování retenční plochy pro akumulaci dešťových vod či stavba altánu pro venkovní aktivity.
„To vše za 1,3 milionu korun včetně DPH, které jsme uvolnili z městského rozpočtu,“ uzavřel Jiří Růžička s tím, že do budoucna ještě školka plánuje revitalizaci zahrady.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Vsetín