Marie Čunková ze Vsetína oslavila sté narozeniny

20.08.2021 15:24

VSETÍN – Sté narozeniny oslavila 17. srpna Marie Čunková ze vsetínských Trávníků. Poblahopřát k významnému jubileu jí za vsetínskou radnici přišel místostarosta Tomáš Pifka. Oslavenkyně se stala čtvrtým žijícím obyvatelem Vsetína starším sta let.
„Marie Čunková, rozená Bambušková, pochází z Velkých Karlovic – Miloňova, odkud v roce 1936 vyrazila do učení do Vsetína do velkoobchodu koloniálními a zemskými plodinami Ludvík Schon a následně pak do kupecké školy v Jarcové, kterou ukončila v roce 1939. V roce 1944 se vdala a se svým manželem, který pracoval jako elektrikář ve vsetínské Zbrojovce, vychovala dvě děti. Má dvě vnoučata, dvě pravnoučata a jedno pětileté prapravnouče,“ uvedla tisková mluvčí vsetínské radnice Jana Raszková. 
Později pracovala paní Marie v obchodě U Jarošků (bývalá budova Komerční banky), následně v mlékárně U Dědiců a do důchodu odcházela z mlékárny na Trávníkách.
„Paní Čunková mne překvapila svou bystrou myslí. Vzpomínala na svá léta v učení i na to, jak se seznámila se svým manželem v hospodě v Potůčkách. Přeju jí i nadále pevné zdraví,“ řekl místostarosta Tomáš Pifka. 
Marie Čunková je podle matriky čtvrtou nestarší Vsetíňankou. Starší než ona je již pouze Ludmila Hlatká, která oslavila sté narozeniny v lednu loňského roku, Marie Mikulcová, narozená v roce 1919. Nejstarším občanem Vsetína je Bohumír Kočí, který na sklonku srpna oslaví už 102. narozeniny.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: MěÚ Vsetín