Manažerkou roku v sociálních službách je Květoslava Othová, ředitelka Diakonie ČCE ve Valašském Meziříčí

01.02.2023 17:39

ZLÍNSKÝ KRAJ – Ocenění Manažer roku sociálních služeb obdržela v sále Novoměstské radnice v Praze Květoslava Othová, ředitelka střediska Diakonie Českobratrské církve evangelické (ČCE) ve Valašském Meziříčí. Stalo se tak v rámci 10. ročníku Národní ceny sociálních služeb Pečovatel/ka roku, kterou každoročně pořádá Diakonie ČCE ve spolupráci s Asociací poskytovatelů sociálních služeb.
„Mám velkou radost, že toto prestižní ocenění míří právě k nám, do Zlínského kraje. Paní ředitelce Othové gratuluji a děkuji za vynikající práci, kterou v čele valašskomeziříčské Diakonie odvádí už od roku 2014,“ uvedla statutární náměstkyně hejtmana Hana Ančincová, zodpovědná za sociální oblast.
Středisko ve Valašském Meziříčí je největším střediskem Diakonie ČCE s více než 200 zaměstnanci. „Jsem ráda, že se mi společně s kolegy podařilo dostát myšlence zakladatelů valašskomeziříčské Diakonie a vytvořit organizaci, která provází potřebné od doby, kdy potřebují podpořit v setrvání v domácím prostředí až po dobu, kdy se blíží závěr jejich života a je potřeba zajistit jeho kvalitní prožití,“ řekla k ocenění Květoslava Othová.
Diakonie ČCE ve Valašském Meziříčí zahrnuje ucelený komplex dvou zdravotních a 10 sociálních služeb v terénní, ambulantní i pobytové formě. Právě ony pomáhají seniorům, lidem se zdravotním znevýhodněním, nemocným, umírajícím a také jejich pečujícím. V domově se zvláštním režimem ve Valašském Meziříčí jako jedni z prvních v regionu zavedli v loňském roce paliativní péči a umožnili tak klientům odcházet v jim známém prostředí bez nutnosti přesunu do jiného zařízení. Tato služba je v rámci České republiky zatím poměrně ojedinělá.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Zlínský kraj