Maluj, vyhrávej, pomáhej

24.08.2021 08:01

ZLÍN - Pořadatelé Barum Czech Rally Zlín připravili pro jubilejní 50. ročník výtvarnou soutěž s názvem Maluj, vyhrávej, pomáhej. Celý projekt jde do velkého finále, o které se postará dobročinná dražba všech zaslaných obrazů a výtěžek z akce poputuje na dobročinné účely dětem postiženým zákeřnou leukemií. Barumka naváže na tradici boje proti rakovině, kterou započala v roce 2015 projektem Jedu na dřeň.

Dlouho očekávaná dražba byla zahájena ve středu 18. srpna prostřednictvím aukčního portálu Aukro.cz a potrvá do středy 25. srpna. „Sešlo se nám celkem 45 soutěžních maleb, které byly vystaveny na sociálních sítích a fanoušci hlasovali prostřednictvím oficiálního profilu na facebooku o nejlíbivější dílo. Silnou motivací pro získávání hlasů byly i hodnotné ceny, které jsme do soutěže vložili. Nechyběly mezi nimi adrenalinové zážitky o jízdu v soutěžních vozech, let vrtulníkem nebo obvyklé poukazy na permanentky,“ uvedl Jan Regner, zástupce ředitele Barum Czech Rally Zlín.
„Souběžně s hlasováním probíhala také výstava všech soutěžních děl v prostorách Krajského úřadu ve Zlíně. Od konce června byla všechna díla ke zhlédnutí v prostorách radnice Statutárního města Zlína, následně se přesunuly do vestibulu Continental Barum s. r. o. v Otrokovicích. V polovině srpna se výstava vrátila do Zlína, kdy ji v současné době hostí prostory OZC Zlaté jablko,“ připomněl Roman Ordelt, tiskový mluvčí rally.

Celá soutěž má navíc velmi dobročinný rozměr.  Ve finále jsou všechny soutěžící obrazy zařazeny do dražby a celý výtěžek bude podle domluvy s hejtmanem Zlínského kraje Radimem Holišem a primátorem statutárního města Zlína Jiřím Korcem věnován na podporu rodin, jejichž děti zápolí se zákeřnou leukemií.
„Chceme poděkovat za velmi vstřícný krok aukčnímu portálu Aukro, které nám zajistil tuto on-line dražbu. Vydražené obrazy zašleme do 14 dnů, poplatky na odeslání a doručení půjdou na vrub Barum rally. Před slavnostním startem před zlínskou radnici předáme šek a oznámíme veřejnosti vybranou částku,“ upřesnil Jan Regner.

Barum Czech Rally Zlín naváže na tradici boje proti rakovině, kterou započala v roce 2015 projektem Jedu na dřeň. Díky tomu se podařilo do Českého národního registru dárců dřeně zapsat úctyhodný počet 3 411 potenciálních dárců kostní dřeně z řad fanoušků motorsportu! A registrovat se může každý zdravý člověk ve věku od 18 do 35 let i nyní během konání soutěže na náměstí Míru ve Zlíně.
„Rádi bychom fanoušky požádali o dvě věci. Aby koupí obrazů přispěli na dobrou věc nebo se zastavili na zlínském náměstí před radnicí a zapsali se do registru dárců kostní dřeně. Pomohou přímo v reálu zachránit lidské životy,“ uzavřel Jan Regner. Odkaz na dražbu, která potrvá do středy 25. srpna 20 hodin, najdete na tomto odkazu:https://aukro.cz/uzivatel/BarumCzechRally/nabidky.

Navíc si můžete celou galerii prohlédnout až do konce 50. Barum Czech Rally Zlín v prostorách OZC Zlaté jablko ve Zlíně. Další informace jsou na www.czechrally.com a barumku lze  sledovat také na oficiálních profilech facebooku, instagramu a twitteru.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Barum Czech Rally Zlín