Malí i velcí fandové hasičů si v pátek přišli na své

14.05.2022 15:58

HZS ZLÍNSKÉHO KRAJE - Po dvou letech se v pátek 13. května v 9:00 hodin opět otevřely brány hasičských stanic pro širokou veřejnost a především děti, které chtěly nahlédnout pod pokličku hasičské práce, což se jim ve třinácti stanicích Zlínského kraje povedlo.

„Všem návštěvníkům hasiči do 16:00 hodin ochotně poskytovali informace o vystavené technice a své práci. Největší zájem a nadšení projevovaly děti, které se zájmem naslouchaly nejen výkladu, ale také se aktivně podílely na prohlídce vystavené techniky i vybavení. Lákadlem bylo vyzkoušet si výstražné zařízení, a to hlavně jeho zvukový projev. Nejen chlapci tak s nadšením usedali za volanty cisteren. Ale i dospělí návštěvníci si přišli na své, hlavně v oblasti odborných dotazů,“ informovala Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje.

Další pátek „13“ bude až příští rok, a to hned v lednu a poté na podzim v říjnu roku 2023.

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje