Majitelům shořela loď na řece Moravě před očima

22.07.2020 10:29

KVASICE – Požár lodi uprostřed řeky Moravy v Kvasicích na Kroměřížsku v úterý 21. července večer likvidovaly tři jednotky hasičů ze stanic Kroměříž a Otrokovice a místní dobrovolná jednotka. Nikdo nebyl zraněn.
„Při příjezdu hasičů byla celá loď v plamenech. Jedna jednotka začala likvidovat požár ze břehu a druhá jela člunem k hořící lodi, kterou přitáhla k břehu a požár dohasila. Poté hasiči vytáhli loď na břeh. Na místo se dostavili majitelé lodi a vedli, že loď opravovali a při nastartování jim začala hořet. Museli tak z lodi skočit do vody,“ informovala dnes tisková mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.
„Vyšetřovatel hasičů po ohledání lodi stanovil jako příčinu požáru technickou závadu a škodu s majiteli vyčíslil na 40 tisíc korun. Ke zranění osob nedošlo. Hasiči jen mladšímu z nich, který měl na sobě mokré oblečení, poskytli termofólii. Nakonec pomohli majitelům torzo lodě naložit na vozík. Krátce před půlnocí se vrátili zpět na své stanice,“ dodala Lucie Javoříková.

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje