Majitelka bytu v Zubří se při požáru nadýchala zplodin hoření

23.12.2021 16:42

ZUBŘÍ – Krátce po desáté hodině večerní v úterý 22. prosince vyjely k hlášenému požáru v bytovém domě v ulici Sídliště 6. května v Zubří tři jednotky hasičů. Majitelka bytu se nadýchala zplodin hoření a hasiči jí poskytli předlékařskou pomoc. Požár způsobil předběžnou škodu za půl milionu korun, včasným oznámením a zásahem hasiči uchránili hodnoty za milion korun.
„Požární poplach byl vyhlášen v 22:09 hodin jednotce profesionálních hasičů z požární stanice Valašské Meziříčí, jednotce Hasičského sboru města Rožnov pod Radhoštěm a jednotce Sboru dobrovolných hasičů města Zubří. Průzkumem v dýchacích přístrojích byl potvrzen požár v jednom z pokojů bytu na úrovni 1. nadzemního podlaží bytového domu. Ještě před naším příjezdem sousedi hasili požár se třemi hasicími přístroji. My jsme požár dohasili s jedním vysokotlakým proudem vody,“ uvedl Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.
V době požáru byly v bytě čtyři osoby. Jedna z nich se nadýchala zplodin hoření. „Proto jsme jí poskytovali do příjezdu Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje předlékařskou pomoc. Další tři osoby byly v pořádku. Evakuace ostatních obyvatel domu nebyla nutná.
Hasební práce byly ukončeny v 22:47 hodin,“ dodal mluvčí hasičů.

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje