Majitelé elektromobilů si dají dostaveníčko ve Valašském Meziříčí

25.08.2021 07:10

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Již po čtvrté se Valašské Meziříčí na konci prázdnin promění v mekku elektromobility. V sobotu 28. srpna se totiž na druhém nádvoří zámku Žerotínů před místním Turistickým informačním centrem uskutečníod 10 do 15 hodin oblíbený Sraz elektromobilů na Valašsku.

Letošní ročník se kvůli probíhající revitalizaci neuskuteční na náměstí, ale přesune se na zámecké nádvoří a přilehlé plochy, které už od rána obsadí majitelé automobilů a dalších vozítek na elektrický pohon.
 „Pravidelně se k nám sjíždí desítky elektromobilistů a příznivců této dopravy. Jsem rád, že se Sraz elektromobilů na Valašsku těší takovému zájmu a věřím, že letošní ročník nebude výjimkou. Zajímavý program, možnost osobně se projet v elektromobilu nebo si vyzkoušet elektrokola a elektrokoloběžky jsou velkým lákadlem také pro širokou veřejnost,“ řekl starosta Robert Stržínek. „Také v našem městském vozovém parku je od roku 2017 služební elektromobil, s nímž máme výborné zkušenosti. Náš Hyundai IONIQ tak samozřejmě nebude na akci chybět,“ dodal starosta.

Vzhledem k tomu, že radnice od počátku pořádá Sraz elektromobilů na Valašsku ve spolupráci s Asociací elektromobilového průmyslu (ASEP), mají se návštěvníci vždy na co těšit. „Elektromobily a vše co s nimi souvisí, zkušenosti z provozu či informace o tom, kde a jak nabíjet ve Valašském Meziříčí a dalších městech, to vše se na akci lidé dozví. Pohovořit budou moci s majiteli vozů a dalšími experty na elektromobilitu o vozidlech, která představují budoucnost dopravy šetrné k životnímu prostředí. Chybět samozřejmě nesmí ani atraktivní Tesla Dancing v podání Modelu X,“ zve Milan Rajchl, místopředseda ASEP.

„Na území 22tisícového města jsou pro podporu elektromobility navíc hned tři rychlonabíjecí stojany, což znamená, že zde lze vůz snadno „natankovat“ za cca 20 minut,“ dodal Jakub Mikuš, tiskový mluvčí meziříčské radnice.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: MěÚ Valašské Meziříčí