Majáles zlínské univerzity sází na budoucnost

10.05.2021 11:14

ZLÍN – Bohužel ani v letošním roce se kvůli pandemii koronaviru neuskuteční tradiční oblíbená studentská akce Majáles, kterou organizuje nezisková organizace Studentská unie (SU) pod záštitou Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně (UTB).
„I přes nepříznivou situaci se ale studenti rozhodli pomoci dobré věci. Založili sbírku s názvem Nejdu na Majáles, jejíž výtěžek letos poputuje na výsadbu nové stromové aleje v Napajedlech na Zlínsku.Sbírka potrvá až do konce května,“ uvedla tisková mluvčí univerzity Petra Svěráková.
„Je nám líto, že Majáles neproběhne v tradiční podobě, ale nechceme jen tak sedět a nic nedělat. Rozhodli jsme se udělat něco, díky čemu bude svět okolo nás zase o něco hezčí,“ přiblížila studentka Alice Hanke, manažerka akce.

Studentská unie akci pořádá společně s Nadací Partnerství, která je partnerem celé sbírky, a městem Napajedla, kde se alej vysadí na podzim. Do sbírky se může zapojit i široká veřejnost, a to na webovém portálu www.majales.sebou.cz, kde si mohou lidé koupit strom a výsadbu tak podpořit.
„Vzhledem k tomu, že Majáles stále spojuje lidi, může si stromek zakoupit i vytvořená skupina a nechat si jej označit kartičkou, která nám všem připomene, že vše lze zvládnout společně,“ řekli organizátoři akce.  
„Už druhý akademický rok je pandemií značně poznamenán, studenti se téměř nepotkávají a samotného mě to netěší. Jsem proto velmi rád, že studenti drží i
v těchto chvílích při sobě a snaží se takto zlepšit životní prostředí. Patří jim za to velký dík,“ řekl rektor univerzity Vladimír Sedlařík.

Informace najdou zájemci také na sociálních sítích Studentské unie.

Studentská unie UTB je nezisková organizace, která vznikla v roce 2005. Sdružuje studenty jako partu nadšenců, kteří vyměnili svůj volný čas za vylepšení volného času ostatních. Studenti se podílejí na nejrůznějších projektech, které obohacují život nejen studentům, ale i široké veřejnosti města Zlína. Pod jejich taktovkou tak vznikají projekty jako Mezinárodní den studentstva, Reprezentační ples UTB, či méně oficiální Vítání prváků, Antiples nebo právě Majáles.

Vlastimil Langer

Zdroj: Univerzita Tomáše Bati
Ilustrační foto: Archiv SNZ