Loupežné přepadení si muž vymyslel, policisty však neoklamal

26.01.2021 11:23

POLICIE ZLÍNSKÉHO KRAJE - Poté, co nakoupil a strávil společný večer s kamarády, s nimiž konzumoval alkohol, se sedmačtyřicetiletý muž vracel domů. Když zjistil, že nemá klíče ani telefon a z nákupu nese pouze část, rozhodl se, že doma oznámí, že ho někdo oloupil. Policisty ale neoklamal.
„Na nákup odešel muž ze Zlína v sobotu 23. ledna kolem šestnácté hodiny odpoledne. Poté, co nakoupil, šel nejprve k jednomu a poté k druhému kamarádovi, kde popíjel pivo i tvrdý alkohol. Odcházel od nich kolem dvaadvacáté hodiny,“ uvedla dnes policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
Po cestě domů spadl, rozsypal nákup a u svého domu si uvědomil, že nemá klíče ani mobilní telefon. Vrátil se a věci hledal, ale bez úspěchu. Protože měl strach jít domů bez nákupu a mobilního telefonu, dostal nápad. Po cestě řekl kolemjdoucímu, že ho někdo přepadl. Cizí muž neváhal a přivolal strážníky městské policie, kteří loupež oznámili po druhé hodině ráno policistům.
„Policisté začali zjišťovat, jak k loupeži došlo, policejní psovod dokonce pátral po pachatelích, jejichž popis údajně oloupený muž policistům poskytl. Vzhledem k nesrovnalostem ve výpovědi muže bylo zkušeným kriminalistům brzy jasné, že muž zřejmě nemluví pravdu,“ řekla mluvčí.
Dechová zkouška u něj ukázala hodnotu 1,64 promile alkoholu. Kriminalisté převezli muže na služebnu k sepsání výpovědi. To už ale nebylo potřeba. Muž se po cestě přiznal, že si loupež vymyslel.

Vlastimil Langer

Zdroj: Policie Zlínského kraje
Ilustrační foto: Archiv KNZ