Loupežné přepadení si kvůli svému příteli vymyslela mladá žena

04.06.2021 11:49

ZLÍN - Policistům z různých oddělení vzala v uplynulých týdnech spoustu času čtyřiadvacetiletá žena ze Zlína, která svému příteli řekla, že ji někdo po cestě ze zaměstnání oloupil. Přítel oznámil loupež na linku tísňového volání policie a rozjelo se rozsáhlé prověřování, které nakonec prokázalo, že se tento skutek nestal.
„Žena měla už nějakou dobu problémy se svým přítelem, který jí věnoval málo pozornosti. Rozhodla se, že jeho pozornost upoutá, ale vybrala si nevhodný způsob. Oznámila mu, že při vystupování z trolejbusu ji někdo udeřil do hlavy a ukradl jí batoh s klíči a peněženkou, v níž měla mít dva a půl tisíce korun. Přítel ženy neváhal a loupež oznámil policistům,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
Na místo vyrazili policisté z obvodního oddělení, kriminalisté společně s kriminalistickým technikem, po pachateli pátral policejní psovod i policisté z pohotovostního a eskortního oddělení. Kriminalisté vyslýchali svědky, řidiče trolejbusů, kterými žena mohla cestovat, analyzovali záznamy z kamer ve městě. Do prověřování údajné loupeže bylo zapojeno několik desítek policistů. Nakonec vyšlo najevo, že k žádné loupeži ve skutečnosti nedošlo. Žena při dalším výslechu přiznala, že si vše vymyslela.
„Policisté, kteří se věnovali lživému oznámení o loupeži, se mohli v této době zabývat smysluplnější a důležitější činností. Každému, kdo bezdůvodně zaměstná členy integrovaného záchranného systému, hrozí za toto protiprávní jednání postih ve formě pokuty nebo trestního stíhání, podle závažnosti jeho jednání,“ uzavřela Monika Kozumplíková.

Vlastimil Langer

Zdroj: Policie Zlínského kraje
Foto: Archiv SNZ