Lidé v Uherském Hradišti si opravují bydlení s výhodným úvěrem z fondu města

20.02.2022 10:29

 UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Sedm dalších občanů Uherského Hradiště si za peníze v celkovém objemu 3,6 milionu korun opraví byt nebo dům díky úvěru z fondu rozvoje bydlení. S úvěrem, který poskytuje město Uherské Hradiště, je možné si opravit nebo rekonstruovat nejen dům či byt, ale také upravit zahradu nebo rekreační objekt. Všichni, kteří si o výhodné úvěry požádali v loňském podzimním termínu, splnili veškeré podmínky a zastupitelé jim na svém zasedání 14. února půjčky schválili.
„Na poskytování dotovaných úvěrů, určených na opravy a modernizaci bytového fondu ve vlastnictví fyzických a právnických osob, máme v rozpočtu na letošní rok 7,8 milionu korun. Vloni jsme úvěry na opravy bydlení schválili celkem 29 žadatelům v celkové výši 9,8 milionů korun,“ přiblížil starosta města Uherské Hradiště Stanislav Blaha. Hlavní výhodou úvěru je nízká úroková sazba.
Tyto finanční prostředky občané používají u rodinných domů na opravy střech, zateplení fasád a k výměně oken a dveří, což i z pohledu města je žádoucí, neboť se mění k lepšímu vzhled města. „Někteří obyvatelé využívají úvěru k vylepšení svých zahrádek obytnými terasami s pergolou, případně vybudováním zahradních domků, novým oplocením a vybudováním nových pochůzných ploch. U vlastníků bytů, ale i rodinných domů je zájem také o výměnu kuchyňských linek včetně výměny elektrospotřebičů, či o pořízení vestavných skříní. Převažují žádosti od fyzických osob, ale na velké opravy – zejména na zateplení bytových domů, opravy střech, rekonstrukce výtahu půjčuje město i společenstvím vlastníků bytových jednotek?“ sdělil tiskový mluvčí hradišťské radnice Jan Pášma.
Žádosti o výhodný úvěr až do výše 800 tisíc korun na II. pololetí 2022 bude přijímat Městský úřad Uherské Hradiště v termínu od 24. 3. do 23. 5. 2022. Výše částky určená na program v 2. pololetí 2022 je stanovena v rámci rozpočtu města Uherské Hradiště částkou 4,1 milionu korun.
Od začátku nově stanovených pravidel v roce 2009 město již projednalo 391 žádostí a schválilo dotované úvěry ve výši přesahující 100 milionu korun.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: MěÚ Uherské Hradiště