Lidé se skládají na obnovu Luhačovic. Na opravu internátu přispěje Zlínský kraj

03.07.2021 10:52

ZLÍNSKÝ KRAJ – S následky, které napáchaly silná bouřka a vítr v noci z 24. na pátek 25. června, se postupně vyrovnává také Zlínský kraj. Přestože rozsah škod není tak velký jako na jižní Moravě, nejvíce zasažené Luhačovice vyhlásily sbírku ve spolupráci s dobročinnou organizací Korunka pomáhá. Podle prvních odhadů dosahují celkové škody desítek milionů korun.
„Hned v pátek vyrazil přímo na místo hejtman Zlínského kraje Radim Holiš. Se starostou města Luhačovice Marianem Ležákem a náměstkem hejtmana pro dopravu Radkem Doleželem se následně dohodli na koordinované spolupráci,“ sdělila krajská tisková mluvčí Soňa Ličková.
„V návaznosti na škody a potřebnou údržbu krajského majetku, pomáhá v Luhačovicích s opravou komunikací, údržbou poničené zeleně a chodníků Správa a údržba silnic,“ uvedl hejtman Radim Holiš.
Poničeny byly střechy rodinných i panelových domů, popadané stromy poškodily i některá zaparkovaná auta. Silný vítr tady strhl i střechu domova mládeže Střední odborné školy Luhačovice, odkud muselo být v den bouřky evakuováno 30 studentů. Na opravu internátu přispěje Zlínský kraj.
„Jsme ve spojení s paní ředitelkou, která řeší pojistnou událost a čeká na vyčíslení škod. Rada Zlínského kraje je připravena škole pomoci a na opravu střechy přispět potřebnou částkou,“ potvrdila radní Zuzana Fišerová, zodpovědná za školství a kulturu.
Peníze už poslala na transparentní účet sbírky řada lidí. Vybrané prostředky pak město rozdělí na potřebná místa, případně mohou lidé při zaslání finančního příspěvku doplnit do poznámky, na co konkrétně má částka od nich použita.

Kam poslat peníze

číslo účtu: 2801896248/2010 , variabilní symbol: 2021

Pomoc přes darovací smlouvu
Firmy a fyzické osoby, které chtějí přispět na obnovu města přes darovací smlouvu, se mohou obrátit na finanční odbor Městského úřadu Luhačovice: Ing. Vendula Personová tel.č.: 778 405 728, e-mail: personovav@luhacovice.eu.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Zlínský kraj