Lidé bez smlouvy na dodávku elektřiny se mohou přijít poradit na radnici

19.01.2022 09:48

KROMĚŘÍŽ - Lidé, kteří se dostali do problémů kvůli ukončení působnosti některých dodavatelů elektrické energie, se mohou přijít poradit o dalším postupu na kroměřížskou radnici.
„Ve středu 26. ledna od devíti do 14 hodin jim bude v zasedací místnosti ve druhém patře k dispozici zástupce energetické společnosti, který jim pomůže s dalším postupem,“ informoval tiskový mluvčí kroměřížské radnice Jan Vondrášek.
Zákazníci, kteří přišli o dodavatele energie, jsou momentálně v režimu dodavatele poslední instance (více na webu https://www.eon.cz/domacnosti/zakaznicka-pece/zmeny-ve-smlouve/dodavatel-posledni-instance/). „Tito zákazníci musí vyřešit nové smlouvy u dodavatelů do konce dubna, jinak může dojít k odpojení jejich elektroměrů a plynoměrů,“ uvedla Eva Veselá ze společnosti E.ON Energie.
Podle ní se na Kroměřížsku jedná o nemalé množství zákazníků, kteří přišli o dodavatele energie, ale nereagují na e-maily, dopisy ani SMS, ve kterých je dodavatel poslední instance upozorňuje na nutnost uzavřít novou smlouvu. Zástupce energetické společnosti zájemcům, kteří se nacházejí v režimu poslední instance, zodpoví 19. ledna případné dotazy a pomůže jim s vyřešením situace.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: MěÚ Kroměříž