Lichváři využili rozumové slabosti majitele drahého pozemku

15.09.2020 14:34

UHERSKOHRADIŠŤSKO - Z trestného činu lichva obvinili uherskohradišťští kriminalisté pětašedesátiletého muže a jeho jednatřicetiletou dceru. Nyní jim za tento trestný čin hrozí až pětileté vězení.  

„Obvinění po předchozí vzájemné domluvě využili rozumové slabosti dvaapadesátiletého muže za účelem získání majetkového prospěchu. Bezmála pět let ho navštěvovali a naléhali na něj, aby jim prodal nebo daroval pozemek,“ sdělila dnes policejní mluvčí Simona Kyšnerová.
Nakonec se jim ho díky neustálému nátlaku povedlo zmanipulovat a on s převodem pozemku souhlasil. „S obviněnou pak uzavřel kupní smlouvu o převodu vlastnictví pozemku za částku padesát dva tisíc korun, přestože hodnota tohoto pozemku činila osm set tisíc korun.“ řekla policistka.
Obvinění tak využili důvěřivosti, naivity a rozumové slabosti poškozeného ve svůj prospěch a přiměli ho k uzavření zcela nevýhodné kupní smlouvy. Skutečná hodnota pozemku jim při tom byla známa.

„Věděli, že se jedná o pozemek vhodný pro stavbu rodinného domu a jeho hodnota je mnohonásobně vyšší než dohodnutá kupní cena. Muži tak způsobili škodu bezmála sedm set padesát tisíc korun,“ dodala Simona Kyšnerová.
Vlastimil Langer

Zdroj: Policie Zlínského kraje

Ilustrační foto: Archiv KNZ