Libor Bureš představí svět bankovek

15.03.2023 12:05

VSETÍN - Známý vsetínský cestovatel a sběratel bankovek Libor Bureš (na snímku) bude hostem další z řady tematických přednášek v Muzeu regionu Valašsko v zámku Vsetín. Ve středu 15. března popovídá o svém celoživotním koníčku a zajímavostech ze světa platidel.
„Libor Bureš spolupracuje s muzeem už řadu let. Část z jeho rozsáhlé sbírky si můžete prohlédnout v rámci stálých expozic na zámcích Vsetín (Evropské bankovky) a Lešná u Valašského Meziříčí (Bankovky z celého světa),“ informoval Jiří Koňařík, mluvčí muzea. 
V rámci přednášky v zámku Vsetín přiblíží svůj koníček zvaný notafilie, sbírku samotnou i její největší unikáty. „Dozvíte se také spoustu zajímavostí ze světa bankovek, od přísných pravidlech při jejich výrobě až po různé bezpečnostní prvky. Pan Bureš toho ví o bankovkách hodně a jeho přednáška slibuje poutavé povídání na zajímavé téma. Všechny Vás srdečně zveme,“ sdělil kurátor akce, historik muzea Pavel Mašláň. 
Přednáška Libor Bureš: Bankovky sv ěta začíná v 17 hodin. Další podrobnosti najdete na stránkách www.muzeumvalassko.cz a Facebooku @muzeumregionuvalassko.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Muzeum regionu Valašsko