Letošní Sivestr byl pro policisty klidnější než předchozí

02.01.2021 07:54

POLICIE ZLÍNSKÉHO KRAJE – Podle policistů letošní Silvestr byl kvůli epidemii koronaviru jiný než silvestrovské oslavy v předešlých letech. Vládní opatření totiž upravila pravidla pro veřejné prostory a zákaz vycházení.
„Dodržování všech opatření kontrolujeme denně a rovněž silvestrovská noc nebyla výjimkou. V souvislosti s oslavami jsme mírně posílili výkon služby, a to především ve velkých městech. Od čtvrteční dvacáté hodiny do novoročního rána jsme zaznamenali 21 porušení vládních opatření, která jsme vyřešili domluvou. Mladí lidé se srocovali ve skupinkách venku ještě před zákazem vycházení, jiní neměli roušky,“ uvedla policejní mluvčí Simona Kyšnerová.
Od půlnoci do šesté hodiny ranní evidovali policisté na operačním středisku pět desítek oznámení, která se týkala především rušení nočního klidu a přestupků na úseku občanského soužití. Téměř u všech oznámení sehrál roli alkohol. Oproti předešlým rokům však bylo volání na linku 158 o něco méně.
„Necelou půlhodinu po půlnoci jsme byli přivoláni do obce Dolní Němčí, kde skupinka osob odpálila nepovolenou pyrotechniku. Detonace tam poškodila především okna několika okolních domů. V souvislosti s prověřováním tohoto případu jsme zadrželi jednu osobu. Kriminalisté tento skutek kvalifikovali jako trestný čin obecné ohrožení,“ dodala Simona Kyšnerová s tím, že během Silvestra a prvních hodin Nového roku nemuseli policisté řešit žádnou závažnější dopravní nehodu.

Vlastimil Langer

Zdroj: Policie Zlínského kraje

Ilustrační foto: Archiv KNZ