Laxní chovatel opět nezabezpečil mohutného psa, strážníci se s ním při odchytu nadřeli

12.01.2023 15:34

ZLÍN - Ohnutou a poškozenou odchytovou tyčí skončil odchyt agresivního psa v úterý 10. ledna odpoledne ve zlínské místní části Jaroslavice.
„Krátce před půl druhou přijalo stálé operační centrum Městské policie Zlín oznámení, že se u provozovny v Jaroslavicích objevil velký pes, který obtěžoval tamního pracovníka. Tomu se jej podařilo zavřít do haly a poté vytočil linku 156,“ informovalo včera Pavel Janík, zástupce ředitele MP Zlín.
Strážníci po příjezdu zjistili, že se jedná o fenu středoasijského pasteveckého psa, pro nějž je typická robustní stavba těla, velká síla, odvaha a nedůvěřivost k cizím lidem. Psice dorůstá v kohoutku výšky přes 60 cm a dosahuje hmotnosti kolem 50 kg.
„Zatímco naložení statného psa do vozidla odchytové služby proběhlo relativně v poklidu, poté, co strážníci dorazili do útulku pro zatoulaná zvířata, bylo na problémy zaděláno. Zuřícího psa se podařilo bezpečně vyložit a umístit do kotce až za pomoci další hlídky, přičemž museli strážníci použít odchytové tyče hned dvě. O síle zvířete svědčí, že dokázalo jednu z nich poškodit,“ řekl Pavel Janík.
Protože městská policie zná majitele feny, který není schopen zabezpečit svá zvířata opakovaně, bude se celou záležitostí zabývat správní orgán. Důvodem je  podezření z přestupku podle zákona na ochranu zvířat proti týrání.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Městská policie Zlín