Lávka u vsetínské strojní průmyslovky projde obnovou

10.04.2022 11:04

VSETÍN – Necelých 20 milionů korun bez DPH investuje město ze svého rozpočtu do obnovy lávky pro pěší a cyklisty přes Vsetínskou Bečvu u strojnické průmyslovky. Předání staveniště je připraveno na pondělí 11. dubna. Po dobu rekonstrukce bude lávka uzavřena.
„Zmíněná lávka se již delší dobu nachází v nevyhovujícím technickém stavu, kvůli němuž musela být například uzavřena i dvě přístupová schodiště na ni – jedno ve směru od Kolonky, druhé ve směru od průmyslovky, respektive od koupaliště,“ sdělila Jana Raszková, tisková mluvčí vsetínské radnice.
„Nedobrou kondici lávky, pocházející z roku 1970, potvrdily odborné mostní prohlídky. Projektant nastínil několik možností řešení. Ve hře byla rekonstrukce, ale i demolice s následnou stavbou nového mostu. Nakonec jsme se v souladu s názorem statiků rozhodli pro zachování stávající lávky a její obnovu,“ řekl starosta Jiří Růžička s tím, že v loňském roce proběhly projekční práce.
Stavební budou probíhat převážně za úplné uzávěry a skončit by měly na přelomu listopadu a prosince letošního roku. Na základě výsledků veřejné soutěže je zajišťuje místní společnost TM Stav.
„Rozděleny budou na tři ucelené části, a to obnovu předmostí u průmyslovky, předmostí ze strany od Kolonky a obnovu tělesa samotné lávky,“ přiblížil starosta.
V rámci obou uvedených předmostí zhotovitel obnoví schodiště, zábradlí, přilehlé chodníky a nájezdové rampy při zachování jejich tvaru. V případě lávky projde úpravami celá její 60 metrů dlouhá konstrukce včetně zábradlí. Instalováno na ní bude také nové osvětlení.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Městský úřad Vsetín