Kvůli požáru výškové budovy byly evakuovány všechny přítomné osoby

15.03.2023 07:28

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM  - K požáru výškové budovy v Rožnově pod Radhoštěm v Radhošťské ulici vyjížděli v úterý 14. března hasičské jednotky. Ještě před jejich příjezdem byly evakuovány všechny osoby v domě a nikdo nebyl zraněn.
„Informaci o požáru přijalo krajské operační středisko v 18:51 hodin. Na místo okamžitě vyjeli profesionální hasiči ze stanice Valašské Meziříčí, hasiči města Rožnov pod Radhoštěm a jednotky dobrovolných hasičů obcí Zašová, Hutisko-Solanec a Valašská Bystřice,“ uvedl Pavel Řezníček z HZS Zlínského kraje.
Hasiči zjistili, že se jedná o požár v podkrovní části budovy, který v dýchacích přístrojích během několika minut lokalizovali. „Po nasazení přetlakové ventilace hasiči postupně zkontrolovali prostory termokamerami, aby vyloučili další ohniska,“ dodal Pavel Řezníček.
Krátce před osmou hodinou večerní velitel zásahu ohlásil celkovou likvidaci požáru. Na místo se dostavil také vyšetřovatel hasičů, který nyní pracuje na zjištění přesné příčiny vzniku události i stanovení výše způsobených škod.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto z místa požáru: HZS Zlínského kraje