Kvůli požáru správní budovy ve Viganticích na Vsetínsku hasiči evakuovali pět lidí

14.03.2022 08:53

VIGANTICE -  Správní budova v areálu zemědělského družstva ve Viganticích začala v noci hořet. V době požáru v ní bylo ubytováno pět osob, které přivolaní hasiči museli vzbudit a odvést do bezpečí. Nikdo nebyl zraněn, škoda činí okolo 50 tisíc korun, uchráněné hodnoty představují pět milionů korun.
„Kouř ze střechy budovy zaznamenali řidiči, kteří jeli okolo a požár nám nahlásili v 3:38 hodin a vyjelo k němu pět profesionálních i dobrovolných hasičských jednotek. Vzhledem k tomu, že požár byl pod střešní krytinou,  museli jsme k jeho uhašení použít výškovou techniku. K hašení byl použit i systém Cobra. Zasahovali jsme v dýchací technice,“ uvedl Roman Žemlička z HSZ Zlínského kraje.

Následně hasiči rozebírali střešní plášť, termokamerou měřili teploty konstrukcí a dohašovali skrytá ohniska požáru. Příčinu jeho vzniku šetří vyšetřovatel hasičů.

Zdroj a foto z místa požáru: HZS Zlínského kraje