Kvůli požáru elektroinstalace evakuovali hasiči obyvatel bytového domu

30.11.2021 14:11

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Těsně po půlnoci v úterý 30. listopadu došlo k požáru elektroinstalace ve společných prostorách bytového domu ulici Průmyslová v Uherském Hradišti. Obyvatele hasiči vyvedli před dům, nikdo nebyl zraněn.

„Požární poplach byl v 0:06 hodin vyhlášen jednotce profesionálních hasičů z požární stanice Uherské Hradiště a jednotce Sboru dobrovolných hasičů města Staré Město u Uherského Hradiště. Velitel zásahu si později vyžádal příjezd jednotky Sboru dobrovolných hasičů města Kunovice,“ informoval Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.

Do domu se hasiči dostali až po rozbití boční skleněné výplně vstupních dveří.  „Schodišťový prostor byl silně zakouřen a na úrovni 1. a 2. nadzemního podlaží se tísnili obyvatelé domu, které jsme ihned vyvedli před dům. S termokamerou a v dýchacích přístrojích hasiči suterénu domu objevili ohnisko v rozvodné skříni elektroinstalace. Požár uhasili s jedním hasicím přístrojem. Společné prostory domu byly odvětrány přetlakovým ventilátorem,“ popsal zásah mluvčí hasičů.
Vyšetřovatel hasičů určil, že příčinou vzniku požáru byla technická závada na elektroinstalaci.

Škoda vzniklá požárem byla určena v předběžné výši sedm tisíc korun. K požáru se dostavilo několik posádek vozů Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje, Policie České republiky a Městská policie Uherské Hradiště.

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje