Kvůli požáru bytu evakuovali hasiči obyvatele bytového domu

24.10.2023 08:01

ZLÍN – Na čtyři desítky obyvatel bytového domu evakuovali hasiči v pondělí 23. října kvůli požáru jednoho z bytů. Nikdo nebyl zraněn, předběžná škoda činí 250 tisíc korun.

„Tři jednotky hasičů s celkem pěti zásahovými vozidly zasahovaly v pondělí 23. října před sedmou hodinu večerní ve Zlíně u požáru bytu v bytovém domě. Operační důstojník vyslal na místo ihned po ohlášení profesionální hasiče z centrální stanice Zlín a dobrovolné jednotky ze Zlína a Fryštáku,“ uvedla Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje.

Hasiči vstoupili do uzamčeného bytu s jedním C proudem, kterým lokalizovali a likvidovali požár v prostoru kuchyně. Již při příjezdu probíhala evakuace za asistence Městské policie Zlín, kdy obyvatelé domu museli projít zakouřenou chodbou a celkem jich bylo evakuováno přes čtyři desítky.
„Hasiči po uhašení provedli kontrolu bytu, ve kterém se nikdo nenacházel, a celý byt přetlakově odvětrali. Na místo se dostavil vyšetřovatel hasičů, který nyní zjišťuje příčinu.
Zdroj a foto z místa požáru: HZS Zlínského kraje