Kvůli obtěžujícím telefonickým voláním se dva známí poprali

11.08.2021 10:37

ZLÍN - Pohled na potyčku dvou mužů se naskytl hlídce Městské policie Zlín z okrsku sídliště Jižní Svahy v pátek 6. srpna odpoledne. Do násilného incidentu, kdy jeden z aktérů ležel na zádech na zemi a druhý se jej třikrát pokusil udeřit pěstí, strážníci okamžitě zasáhli a zabránili jeho pokračování.
„Strážníci zjistili, že se jednalo se o známé, oba ve věku 61 let. Příčinou mělo být neodbytné opakované volání jednoho z nich na telefon druhého a obtěžování zasíláním velkého množství textových zpráv. V okamžiku, kdy jej poté náhodně potkal na ulici, došlo k ostřejší výměně názorů, které vyvrcholilo fyzickým napadením. Následovalo vzájemné obviňování z toho, kdo koho napadl jako první, stejně jako kdo komu dluží peníze,“ popsal událost zástupce ředitele MP Zlín Pavel Janík.
Nepopiratelným faktem ovšem byla skutečnost, že u údajného ‚vášnivého telefonisty‘ orientační vyšetření prokázalo na 1,9 promile alkoholu v organizmu, zatímco druhý z mužů byl střízlivý. Hlídka MP Zlín vypjatou situaci zklidnila, jednomu z aktérů ošetřila drobné oděrky a podezření z přestupku proti občanskému soužití předala k dalšímu šetření správnímu orgánu,“ uzavřel Janík.

Text a foto:Vlastimil Langer

Zdroj: Městská policie Zlín