Kvůli namrzlým silnicím vyjížděli hasiči k pěti dopravním nehodám

26.12.2021 08:23

ZLÍNSKÝ KRAJ - K první nehodě došlo ve 14:38 hodin na Vsetínsku v místní části Rokytnice, kde autobus nemohl vyjet stoupání. Přitom se sklouzl a poškodil dva osobní automobily. V době nehody jelo v autobuse pět cestujících, nikdo z nich nebyl zraněn. Po úpravě komunikace technickými službami autobus vycouval.
„Druhá nehoda se stala kolem 14:48 hodin ve Stříbrnicích na Uherskohradišťsku, kde se srazily dva osobní automobily. Ani zde nedošlo ke zranění osob. Hasiči zabezpečili oba vozy proti vzniku požáru a asistovali při nakládání automobilu na vůz odtahové služby,“ sdělil Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.
K třetí nehodě došlo opět na Uherskohradišťsku, a to kolem 15:21 hodin v Kunovicích ve směru na Míkovice. Zde jeden osobní automobil najel do stromu a skončil jízdu mimo komunikaci. I tato nehoda se obešla bez zranění.
I čtvrtá nehoda byla na Uherskohradišťsku, tentokrát kolem 15:35 hodin v Nivnici ve směru na Korytnou, a to na silnici III/4983. Osobní automobil zde vyjel mimo komunikaci. Nehoda se obešla bez zranění.
„Pátá nehoda se stala kolem 15:56 hodin na Vsetínsku, a to za Semetínem u autobusové zastávky Na Mařičce. Při našem příjezdu autobus jistily na lanech dva traktory. Bránily tak jeho převrácení, protože autobus měl na střeše tlakové nádrže s plynem. V době nehody jeli v autobuse dva cestující, kteří také vyvázli bez zranění. Velitel zásahu si povolal vyprošťovací automobil. Ještě před jeho příjezdem se na místo nehody dostavil třetí traktor. S jeho pomocí se podařilo autobus vytáhnout zpět na silnici,“ dodal Roman Žemlička s tím, že ve všech případech museli hasiči jet k nehodám se zvýšenou opatrností.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje