Kvůli napadení bývalé partnerky, kterou pokopal, skončil násilník ve vazbě

20.02.2021 09:08

POLICIE ZLÍNSKÉHO KRAJE - Ve vazební věznici v Olomouci skončil ve čtvrtek 18. února pětatřicetiletý muž, protože v pondělí večer v centru Zlína pod vlivem alkoholu nejprve slovně a poté i fyzicky napadl svou bývalou o osm let mladší přítelkyni a ukradl jí peněženku.
„Kriminalisté ho obvinili z krádeže, ublížení na zdraví, výtržnictví a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Ve vězení by mohl strávit až osm let,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
Muž potkal ženu v ulici Kvítková ve Zlíně a začal ji vulgárně napadat v souvislosti s jejich vztahem. „Žena se nažila utéct, ale to se jí nepodařilo. Násilník ji dohnal a začal ji kopat do celého těla. Nakonec se jí podařilo využít okamžiku, kdy jí vytrhl z rukou kabelku s peněženkou a platební kartou, zastavila projíždějící vozidlo a nastoupila do něj. Společně s řidičkou z místa odjely a čekaly na příjezd policistů,“ popsala incident mluvčí.
Policisté prvosledové hlídky podle popisu vypátrali útočníka nedaleko místa napadení. Dechová zkouška u něj ukázala hodnotu téměř tři promile alkoholu, u ženy potom 0,64 promile. Muž skončil nejprve v protialkoholní záchytné stanici, poté v policejní cele.
„Kriminalisté podali po zjištění veškerých informací návrh na jeho umístění do vazby, zejména s ohledem na to, že byl již pětkrát podmíněně odsouzen a nyní byl v podmínce. Navíc reálně hrozilo, že bude opakovat násilné jednání, z něhož ho nyní obvinili. Soudce okresního soudu akceptoval návrh policistů a poslal muže do vazby,“ dodala Monika Kozumplíková.

Vlastimil Langer

Zdroj: Policie Zlínského kraje

Ilustrační foto: Archiv SNZ