Kusy ledu odlétly z vozidel, v jednom případě zranily řidiče kamionu

08.02.2023 10:40

ZLÍNSKO - Hned dvěma dopravními nehodami, při nichž hraje hlavní roli námraza a led na vozidlech, se od pondělí 6. února zabývají zlínští dopravní policisté
„Krátce po desáté hodině dopoledne došlo v Napajedlech před nájezdem na dálnici k dopravní nehodě, kterou zavinily kusy ledu, jež řidič před jízdou neodstranil z vozidla. Řidič prozatím neznámého nákladního vozidla, který jel ve směru od Napajedel do Otrokovic, řídil vozidlo, na němž byla námraza. Při projetí zatáčkou odlétly kusy ledu na čelní sklo řidiče kamionu jedoucího za ním. Řidič nákladního vozidla o tom pravděpodobně nevěděl a pokračoval v jízdě. Kusy ledu, které po rozbití čelního skla vnikly do kabiny řidiče jedoucího za ním, ho zranily v obličeji. Záchranáři muže převezli s lehkým zraněním k ošetření do nemocnice. Škoda na vozidle je předběžně vyčíslena na dvacet tisíc korun,“ informovala Monika Kozumplíková, policejní mluvčí.
Ve dvě hodiny odpoledne ve směru jízdy od Otrokovic na Tlumačov došlo k totožné dopravní nehodě. Sedmačtyřicetiletý řidič řídil kamion, z něhož před jízdou neodstranil námrazu. Při jízdě zatáčkou se led uvolnil a spadl na čelní sklo protijedoucího vozidla Volkswagen. „Řidič kamionu si toho pravděpodobně také nevšiml a pokračoval v jízdě po dálnici, kde ho krátce po oznámení řidiče Volkswagenu zastavili policisté z dálničního oddělení. Škoda na čelním skle osobního vozidla činí asi patnáct tisíc korun,“ dodala mluvčí.
Policisté připomínají řidičům, že v těchto mrazivých dnech je nutné před jízdou očistit vozidlo od sněhu a ledu, aby nedošlo k podobným dopravním nehodám. Navíc je nutné odstranit námrazu a sníh, které zabraňují výhledu řidiče z vozidla.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Policie Zlínského kraje