Kuřák si zapálil cigaretu v posteli a skončil s popáleninami v nemocnici

03.01.2021 12:02

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – S popáleninami dolních končetin skončil v noci na neděli 3. ledna v Uherskohradišťské nemocnici muž, jenž si zapálil cigaretu v posteli, která se od ní vzňala, Život mu zachránila spolubydlící, která ho polila kbelíkem vody.
„Profesionální hasiči z Uherského Hradiště a dobrovolní hasiči města Kunovice zasahovali od 01:37 hodin u požáru v bytovém domě na sídlišti Mojmír v ulici Štěpnická v Uherském Hradišti. K požáru vyjely tři automobilové cisterny a jeden automobilový žebřík. Průzkumem hasiči zjistili, že došlo k požáru postele v bytě v 8. nadzemním podlaží,“ uvedl Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.
„Hasiči našli muže při vědomí s popáleninami dolních končetin. Zraněnému poskytli první pomoc a předali do péče Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje. Na místě požáru byla i Policie České republiky. Obyvatelé bytového domu nemuseli být evakuováni,“ dodal mluvčí hasičů.
Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje