Kroměřížská radnice představuje vizualizaci nové víceúčelové sportovní haly

24.09.2021 11:24

KROMĚŘÍŽ - Kroměřížská radnice v těchto dnech od architekta obdržela vizualizaci, možnou podobu nové víceúčelové sportovní haly, která je plánována na pozemcích města v Obvodové ulici. „Jedná se o další krok k našemu cíli, kterým je stavba moderní sportovní haly, která ve městě citelně schází,“ uvedl starosta Jaroslav Němec, jenž vizualizaci představil zájemcům z řad zastupitelů města na jejich zářijovém jednání.

Hala by podle návrhu měla mít kulatý půdorys. S ohledem na to, že část pozemků se nachází v záplavové zóně, počítá se s tím, že bude stát nad úrovní terénu na vyvýšeném valu. „Uvnitř bude hala rozdělena do dvou podlaží. Samotné hřiště o velikosti 40 krát 20 metrů bude v dolním patře, kde spolu s ním budou šatny, sociální zařízení, nářaďovna a další zázemí. Diváci budou vstupovat do druhého podlaží, kde budou mít své sociální zařízení i občerstvení,“ popsal Němec.

Návrh počítá s kapacitou hlediště kolem 600 míst, osmi šatnami, šatnou pro rozhodčí, odpovídajícím množstvím toalet pro hráče i diváky, ošetřovnou i místností pro správce haly. U haly budou parkovací plochy i zeleň. Město nyní bude pokračovat v dalších přípravách haly. „Rádi bychom do konce příštího roku měli hotovou nejméně projektovou dokumentaci a vyřízené stavební povolení. V ideálním případě bychom mohli příští rok samotnou stavbu zahájit,“ dodal starosta.

„Sportovní hala s rozměrem hřiště 40 krát na 20 metrů vhodná na házenou, florbal a další sporty v Kroměříži citelně schází. Halové sporty lze na soutěžní úrovni provozovat pouze v letité sportovní hale v Kotojedské ulici, která je však vytížená zejména basketbalem a na další sporty prostor nezbývá. Město se rozhodlo postavit halu v Obvodové ulici, kde se již nacházejí jiná sportoviště – fotbalový stadion a plavecký bazén,“ připomněl Jan Vondrášek, tiskový mluvčí kroměřížské radnice.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Kroměříž