Kroměřížská radnice pokračuje v opravách chodníků i místních komunikací

11.09.2021 12:35

KROMĚŘÍŽ - Opravy či výstavby chodníků a komunikací ve městě i jeho místních částech patří k důležitým projektům, které vedení města každoročně realizuje. „Jde nám nejen o vzhled našeho města, ale především o komfort a bezpečnost jeho obyvatel. A věřím, že opravy uvítají i přesto, že některým přinesou dočasné omezení nebo komplikace,“ řekl starosta města Jaroslav Němec.

V letošním roce již byly dokončeny opravy chodníků ve Francouzské, v Rostislavově a Nerudově ulici, hotová je oprava vozovky v Gorkého ulici, do konce září by měly být dokončené chodníky v Páleníčkově ulici. 

V polovině září začne oprava chodníku v ulici Talichova. „Bude se měnit stará betonová dlažba 30x30 centimetrů za zámkovou dlažbu o rozměrech 20x20 cm. Celková délka opravovaných chodníků v rámci této akce je 525 metrů,“ upřesnil Miloslav Gerla z odboru služeb kroměřížské radnice. Práce provedou Kroměřížské technické služby, město za mě zaplatí zhruba 4,2 milionu korun včetně DPH a hotovo by mělo být do konce kalendářního roku.

„Připravuje se rovněž oprava komunikace v místní části Postoupky v lokalitě k Věžeckému potoku, oprava vozovky v ulici Čelakovského v úseku od benzinové čerpací stanice ke světelnému signalizačnímu zařízení a stavba nové vozovky v ulici Elišky Krásnohorské, kde město počítá s investicí 4,5 milionu korun,“ doplnila Jan Vondrášek, tiskový mluvčí kroměřížské radnice.

Město na letošní rok připravilo opravy chodníků a komunikací za celkem 24 milionů korun.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Kroměříž